Mnoży dobro ten, kto potrafi się dzielić. Będąc EKO wesprzesz dobrą edukację.

Dobra Edukacja zwiększa zasięg działania, wdraża nowe rozwiązania. Jeśli jesteś eko to teraz możesz wesprzeć Dobrą Edukację oddając swoje niepotrzebne ubrania. A jeśli jeszcze nie jesteś eko, to czy nie czas już zacząć?

Dobra Edukacja przynosi dobre rezultaty i działa skutecznie. Dzięki coraz większej liczbie postaw proekologicznych wśród nauczycieli i uczniów, zmieniamy świat na lepsze również wdrażając działania na rzecz środowiska. Od teraz wykorzystanie trendów związanych z ekologią oraz koncepcji ZERO WASTE jest jeszcze prostsze i w prosty sposób każdy z sympatyków Dobrej Edukacji może się zaangażować nie wychodząc z domu. Grupa innowatorów stworzyła transparentny system redystrybucji zasobów w postaci nieużywanych już ubrań. Dzięki serwisowi UbraniadoOddania.pl, zapomniane lub niechciane ciuchy zalegające w domach naszych uczniów i nauczycieli dostaną drugie życie, i wesprą działalność Dobrej Edukacji.

ZERO WASTE w edukacji. To jest proste.To jest dobre. To jest eko. To jest prorozwojowe. 

Można zadbać o to, aby nie tworzyć opadów tylko użyć je do wsparcia rozwoju. Wystarczy spakować nieużywane już ubrania w kartony, umówiony kurier je odbierze, zaadresuje odpowiednio i nada tam, dokąd powinny trafić, aby przyniosły dodatkową wartość. Oprócz ubrań mogą to być również elementy garderoby, torebki, sparowane buty. Szczegóły dotyczące stanu i przygotowania przekazywanych rzeczy oraz informacje dotyczące wysyłki znajdą Państwo na stronie https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/861. Strona opisuje naszą kampanię, której celem jest wsparcie organizowanego przez Stowarzyszenie projektu “Nagradzamy Inicjatywy!”. Jest to szereg działań skierowanych do tych nauczycieli w całej Polsce, którzy żywią gorącą chęć uruchomienia placówki edukacyjnej i stosowania Standardów Dobrej Edukacji. Zainteresowanie projektem zwiększa się co cieszy. Chcemy pomagać coraz większej liczbie nauczycieli aby mogli tworzyć nową wartość w polskiej edukacji. 

Skąd pomysł aby wykorzystać UbraniadoOddania.pl?

Nawiązanie współpracy z serwisem UbraniadoOddania.pl to efekt naszej skoordynowanej strategii mającej na celu ułatwienie chętnym wsparcia działań Dobrej Edukacji. Szukając różnych form natknęliśmy się na pomysł zrealizowany przez panią Zofię Zochniak, który zakłada pełną transparentność w przekazywaniu środków pozyskanych ze sprzedaży używanych ubrań. Darczyńca dokładnie wie na jakich warunkach i ile pieniędzy trafi do wybranej przez niego organizacji. To zupełnie niespotykane w polskich realiach podejście do tematu pozyskiwania używanych ubrań. Taka aktywność wpłynie na pewno na kształtowanie prospołecznych i proekologicznych postaw wśród Polaków. Do współpracy z UbraniadoOddania.pl przekonało nas podejście firmy już na samym początku współpracy. Zadane nam pytania świadczyły o prawdziwym zaangażowaniu w realizację misji. Zrozumieliśmy, że tak jak Dobra Edukacja dostarcza nowe wartości w ramach polskiej edukacji, tak UbraniadoOddania.pl przecierają szlaki w obszarze swojego działania.

Wspólne dla obu organizacji jest promowanie konkretnych działań proekologicznych. Poza odzyskiwaniem ubrań nadających się do noszenia, firma pani Zofii Zochniak w odpowiedni sposób zorganizowała swoją działalność. I tak na przykład dokładniejsza ocena pozyskanych ubrań sprawia, że odsetek “odpadów” spadł do 2% co jest bardzo niskim poziomem, niespotykanym w branży. Co więcej, odpady są gromadzone aby po osiągnięciu większej skali nawiązać współpracę z firmami, które przemysłowo przerobią ubrania np. na czyściwo przemysłowe lub granulat do produkcji paliwa alternatywnego. W ramach proekologicznego podejścia, firma pani Zochniak zmieniła firmę kurierską na taką, która akceptuje recyklingowe kartony z odzysku. Jak widać, UbraniadoOddania.pl wdrażają działania przemyślane, realizujące cele prospołeczne i proekologiczne.  

Edukacja spersonalizowana a indywidualne pomaganie i nauka empatii.

Tak jak UbraniadoOddania.pl wdrażają nowe własne stanardy na ogromnym rynku używanych ubrań tak nasze stowarzyszenie wdraża Standardy Dobrej Edukacji w realiach polskiej edukacji. Wiemy, że każde rozwiązanie zadziała lepiej, jeśli będzie odpowiadało na indywidualne potrzeby. Takie przekonanie leży u podstaw edukacji spersonalizowanej. Idąc dalej tym tropem uruchamiamy rozwiązania, pomagające w sposób spersonalizowany dzielić się dobrem i wspierać naszą działalność. W tym przypadku przy okazji pomagamy kształtować postawy ekologiczne i prospołeczne. Tu nie chodzi tylko o uporządkowanie domu przy użyciu metod Marie Kondo. Tu chodzi o coś więcej. Przypominamy, że wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka to bardzo ważna cecha a angażując się w pomaganie dajecie Państwo bardzo dobry przykład dzieciom i uczycie dzieci empatii. 

W ramach tworzenia nowych rozwiązań wsparcia uruchomiliśmy możliwość wpłat przez oficjalny portal organizacji pozarządowych ngo.pl oraz możliwość pozyskania części zysków od firm, sprzedających przez internet. Tu bardzo ciekawym i bezobsługowym rozwiązaniem jest “przypominajka” FaniMani, zachęcamy do skorzystania z niej. To właśnie jest przykład pomagania zupełnie beznakładowego. Wystarczy jedynie Państwa decyzja, że część zysków z sklepu, którym Państwo robią zakupy ma wesprzeć działalność Dobrej Edukacji. 

Niedługo potrzebne będzie miejsce na nowe ubrania na nowy sezon. Tymczasem, zachęcamy do przewietrzenia szafy i wsparcia naszej kampanii – https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/861 Mnoży dobro ten, kto potrafi się dzielić.

Skip to content